Dětské hřiště Svištia krajinka

Lokalita
Skalnaté pleso, Slovensko
Zhotovitel návrhu
Studie
2022
Sdílet

Návrh dětského hřiště Svištia krajinka je zasazený do těsné blízkosti přestupní stanice lanovky Skalnaté pleso – Lomnický štít. Tématem areálu pro věkovou kategorii dětí 3 – 12 let je život v tatranské přírodě, kde jednotlivé herní prvky odkazují na místní zvířata, rostliny i pohyb člověka v horách. Hřiště využívá své polohy a zdůrazňuje výhledy na okolní vrcholy. 

Domimantu hřiště tvoří Sviští skála s 3 m vysokou herní sochou sviště. Skála s ocelovou konstrukcí a dřevěným opláštěním slouží jako vyhlídka do krajiny a současně jako fotopoint. Vnitřní tunely, lezecké prvky, skluzavka, ale i sousední Sviští hnízdo s překvapeným svištěm nabízí dětem pestré herní možnosti. 

Menší herní sochy v podobě medvědí rodinky v životní velikosti vybízí ke zkoumání a dovádění zvenku i zevnitř, objevovat mohou také výtvarné edukativní detaily (medvědí stopy aj.) Na prolézačce Tatranský polom se děti pod dohledem orla skalního seznámí s lokálně žijícími zástupci hmyzu. Využít mohou i sítovou prolézačku Kosodřevina se zavěšeným hnízdem nebo balanční Hřebenovku, která představuje symbolické překonávání tatranských vrcholů. Hřiště je doplněné vahadlovými houpačkami a lavičkami natočenými k různým světovým stranám. Na jejich opěradle je možné vytvořit reliéf s popiskami okolních výhledů. 

Návrh dětského hřiště Svištia krajinka zohledňuje vysokohorské povětrnostní vlivy, skladba herních prvků je navržena s důrazem na různorodost využití a všestranný rozvoj dětí.  

Vašim snům dáme konkrétní tvar, nasadíme křídla a postavíme je pevně nohama na zem. Vzlétnou samy.
Copyright ©2023 Ateliér Unipark s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Sídlo firmy

Životského 4453/15, 618 00 Brno
T. +420 722 943 213
E. info@atelierunipark.cz

Chcete se potkat?