Hornické dětské hřiště

Lokalita
Vyhne, Slovensko
Zadavatel
Hotel Sitno
Zhotovitel návrhu
Studie
2024
Sdílet

V dole nanečisto – úzké průchody, štěrkové hrátky nebo poklad, který se zjeví až ve světle lampy. Hornické dětské hřiště navržené pro hotel Sitno odkazuje na lokální důlní historii slovenské oblasti Vyhne. Hřiště tvoří síťová atrakce s velkou prolézačkou s originálními herními prvky i designem.  

Nízká věž nabízí menším dětem zajímavé interaktivní prvky s edukativním obsahem. Při hře se štěrkem mohou objevovat základní fyzikální zákony. Interiér věže zaujme “stylovým hornickým mobiliářem” v podobě lokálních hornin. Dobrodružná edukační hra zaujme malé i velké. Pomocí UV lamp s ovládacími kryty mohou děti objevovat zajímavé informace a malby vykreslené fluorescenční barvou na stěnách, podlaze i stropu nízké věže.  Hravou formou si tak mohou vyzkoušet, jaké podmínky mají horníci pod zemí. 

Vysoká věž napojená dřevěnou lávkou tvoří rozmanitou vertikální prolézačku. Ta obsahuje kromě různých skrýší a plošinek také vstup do síťové atrakce, kuličkodráhu a tobogán. Síťová atrakce ve výšce 2,5 – 6 m nad zemí je navržena jako bezpečná volná plocha pro skákání, pohupování i hraní mnoha různých her.  

V parteru věže se nachází terénní sedací schody a jednoduché prvky pro hru s kuličkou (kuličkové labyrinty, trampolíny, zvonkohry aj.). Kuličky jako herní objekty hornického dětského hřiště plní také funkci suvenýru resp. reklamního předmětu hotelového resortu. 

Vašim snům dáme konkrétní tvar, nasadíme křídla a postavíme je pevně nohama na zem. Vzlétnou samy.
Copyright ©2023 Ateliér Unipark s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Sídlo firmy

Životského 4453/15, 618 00 Brno
T. +420 722 943 213
E. info@atelierunipark.cz

Chcete se potkat?