Hřiště Ostrov Dobrodružství

Lokalita
Jihomoravský kraj
Zhotovitel návrhu
Studie
2024
Sdílet

Hřiště Ostrov Dobrodružství představuje architektonický projekt revitalizace staršího městského hřiště. Jeho cílem bylo vytvořit co nejrozmanitější nabídku aktivit pro různé cílové skupiny dětí včetně handicapovaných. Velký důraz byl kladený mj. i na maximální využití stávajících herních prvků, resp. jejich přeměnu a recyklaci.  

Koncept tvoří herní areál s tematickými, na sebe navazujícími zónami. Součástí hřiště Ostrov Dobrodružství je Moře, Pláž, Prales, Hory a Sopka. Každá zóna má definovanou cílovou skupinu i hlavní zaměření aktivit (pohybové, relaxační, edukativní aj.).  

Dynamiku mořských vln věrně simuluje sestava zemních trampolín, habrové bludiště a kolotoč. Na Pláži se mohou nejmenší děti protáhnout v akční pohybové zóně nebo se zcela ponořit do hry s pískem a zkoumání fyzikálních zákonitostí. Sopka je ideálním terénem pro skluzavku a kuličkovou dráhu s mechanickými a zvukovými doplňky, v zimě také k sáňkování. Divoký Prales nabízí starším dětem a teenagerům výzvy ve výškách, dále obří kolotoč a vertikální prolézačku, která tvoří komunikační prostor k sousedícímu sportovnímu hřišti. Prostor na dovádění ve spleti mostků, v tunelu, jeskyni a na tobogánu děti snadno najdou na Ostrově Dobrodružství v multifunkčním horském masivu.  

Studie hřiště řeší dle norem všechna bezpečnostní rizika, součástí návrhu jsou také úpravy zeleně a parkový mobiliář. 

Vašim snům dáme konkrétní tvar, nasadíme křídla a postavíme je pevně nohama na zem. Vzlétnou samy.
Copyright ©2023 Ateliér Unipark s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Sídlo firmy

Životského 4453/15, 618 00 Brno
T. +420 722 943 213
E. info@atelierunipark.cz

Chcete se potkat?