Hřiště Pod listem

Lokalita
Hulín
Zadavatel
Město Hulín
Zhotovitel návrhu
Studie
2021
Sdílet

Studii dětského hřiště Pod listem vytvořil Ateliér Unipark s.r.o. pro město Hulín jako součást plánované revitalizace městského parku. Vzhledem k umístění i cílové skupině dětí 2 – 10 let bylo hřiště navržené v přírodním tématu, s hlavním symbolem listu stromu, který se prolíná herní, edukační i odpočinkovou částí.

Dominantním prvkem hřiště je herní věž s domečkem, prolézacím mikádem, lezeckou sítí a skluzavkou. V blízkosti věže se nachází balanční špalky a nízké lanové překážky pro nejmenší rozvíjející motorické schopnosti dětí. Jižní část hřiště je věnována edukativním prvkům. Pexeso ‘Co žije pod listem?’ přibližuje i méně známé živočichy, mechanické hry s kameny učí základní mechanické a fyzikální principy. Kreslící tabule s křídami dětem rozvíjí kreativní myšlení i motoriku. Součástí hřiště je také dvojitá houpačka a tematicky zpracovaný mobiliář (lavičky, stínění, provozní řád aj.).

Hřiště Pod listem je navrženo jako ucelený soubor herních prvků podporující všechny důležité oblasti osobnostního rozvoje dětí.

Vašim snům dáme konkrétní tvar, nasadíme křídla a postavíme je pevně nohama na zem. Vzlétnou samy.
Copyright ©2023 Ateliér Unipark s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Sídlo firmy

Životského 4453/15, 618 00 Brno
T. +420 722 943 213
E. info@atelierunipark.cz

Chcete se potkat?