Rodinný areál Ramzová

Lokalita
Ramzová
Zhotovitel návrhu
Studie
2023
Sdílet

Cílem návrhu bylo zatraktivnění lyžařského střediska Ramzová v letních měsících pro rodiny s dětmi. Ideový návrh zpracovává pět vybraných lokalit včetně několika turistických tras v okolí.

Pro využití současného objektu horní stanice lanovky na Šeráku byly navrženy 4 různé varianty – indoor herna, apartmánové ubytování se saunou, turistický přístřešek a rozhledna. V bezprostřední blízkosti pak Mini ZOO, bobová dráha a start cyklistického flow trailu rodinného typu. Mezi další navrhované atrakce využívající svažitost terénu patří zipline s celkovou délkou 2,9 km. Pro více turisticky zaměřené návštěvníky jsou určené 2 naučné stezky s interaktivními herními prvky, pohybovými a edukačními stanovišti. Starší děti pak může oslovit i varianta keškové stezky.

V lokalitě Mračné hory nabízí ideový návrh rodinného areálu vybudování volně přístupné vyhlídky v minimalistickém designu. U spodního parkoviště pak více variant pestrých herních zón zahrnující vodní a pískové hřiště, herní sochy či hřiště balanční.

Hlavní atrakce areálu v okolí přestupní stanice lanovky Čerňava představuje velmi různorodý prostor pro hru, zábavu, objevování, výzvu, aktivní pohyb i relaxaci všech věkových kategorií. Je tvořená spletí cestiček, visutých lávek, plošin, prolézaček, lanovek, síťových trampolín a tobogánů v několika výškových úrovních, doplněné množstvím interaktivních herních prvků.

Vašim snům dáme konkrétní tvar, nasadíme křídla a postavíme je pevně nohama na zem. Vzlétnou samy.
Copyright ©2023 Ateliér Unipark s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Sídlo firmy

Životského 4453/15, 618 00 Brno
T. +420 722 943 213
E. info@atelierunipark.cz

Chcete se potkat?