Snowegg

Zhotovitel návrhu
Ideový návrh
2024
Sdílet

Cílem ideového záměru je vytvoření konceptu letních aktivit zahraničního lyžařského areálu. Tvoří ho soubor rozmanitých aktivit, zábavných, sportovních, pohybových, relaxačních i edukativních.  

Hlavní atrakce Snowegg představuje designovou dominantu pro široké okolí. Geometricky čistá stavba představující obří vejce má ocelovou konstrukci, dřevěné obložení s barevnými akcenty polykarbonátoých desek a velkými prosklenými plochami. Možnost efektního nočního nasvícení různých částí podtrhuje celkovou originalitu stavby. Funkční schéma Snowegg nabízí kromě komerční herně-zábavní atrakce pro rodiny s dětmi i relaxační terasu, malý gastroprovoz se zázemím, vše s možností celoročního provozu. 

Sférické vajíčko je tvořené mnoha herními „buňkami“, které vytváří pestrý herní prostor s tematickými atrakcemi (trampolíny, síťové atrakce, lana, žebříky, interaktivní herní prvky, edukační hry apod.). Ve formě poutek vedou ze žloutku výstupy do dvou kukátek. Horní kukátko proti obloze je zakončeno mechanicko-tronickým kaleidoskopem, kde se otáčí poloprůhledné vrstvy a vytvářejí měnící se obrazce. Pod kaleidoskopem jsou hamaky k relaxaci. Horizontální kukátko nabízí kontakt s rodiči na volně přístupném ochozu a výhled do krajiny. 

Vedle atrakce Snowegg u horní stanice lanovky pracuje ideový záměr také s hlavním gastroprovozem u dolní stanice, interaktivní naučnou stezkou a samostatnou turistickou lokalitou na vrcholu blízkého kopce. 

Vašim snům dáme konkrétní tvar, nasadíme křídla a postavíme je pevně nohama na zem. Vzlétnou samy.
Copyright ©2023 Ateliér Unipark s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Sídlo firmy

Životského 4453/15, 618 00 Brno
T. +420 722 943 213
E. info@atelierunipark.cz

Chcete se potkat?