Lesní království

Zhotovitel návrhu
Studie
2021
Sdílet

Studie Lesní království představuje rozšíření fungujícího sportovně zábavního areálu o možnosti netradičního vyžití pro rodiny s dětmi. Součástí rozmanité herní zóny je 3D bludiště, hřiště pro nejmenší a část věnovaná přírodním vodním hrátkám.

3D bludiště se 3 výškovými úrovněmi je tematicky zpracováno do různých pater lesního ekosystému. Herní prvky ve výšce 3,5 – 10 m nad terénem umožňují bezpečně objevovat a překonávat různorodé lesní nástrahy i sledovat živočichy z nové perspektivy. Dvě stromové věže obsahují interaktivní herní prvky k rozšíření znalostí, součástí 3D bludiště je také skluzavka, boulderová stěna či tobogán.

V parteru 3D bludiště se nachází dětské hřiště pro nejmenší včetně mobiliáře. Houpačky, pískoviště, herní domeček, tabule, balanční i prolézací stezka a další herní i edukativní prvky jsou tematicky zpracované, takže se děti jejich prostřednictvím mohou velmi snadno vzdělávat přirozenou formou. Kouzelnou atmosféru netradičního lesního dobrodružství tvoří velmi působivé výtvarné zpracování celé atrakce.

Lesní království se umístilo na 1. místě v kategorii Velké dřevěné konstrukce – návrhy v anketě Dřevěná stavba roku 2022.

Vašim snům dáme konkrétní tvar, nasadíme křídla a postavíme je pevně nohama na zem. Vzlétnou samy.
Copyright ©2023 Ateliér Unipark s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Sídlo firmy

Životského 4453/15, 618 00 Brno
T. +420 722 943 213
E. info@atelierunipark.cz

Chcete se potkat?