Navržený areál lákající k aktivnímu trávení volného času pod širým nebem je určený všem věkovým kategoriím návštěvníků. Je koncepčně rozdělen do několika zón, jejichž skladba a zpracování částečně reflektuje blízkou chráněnou lokalitu Kulivá hora.  

Dominantu parku tvoří lezecká atrakce se třemi ocelovými oblouky a prostorovou sítí sahající až do výšky 4 m nad terénem. Ta představuje Kulivou horu, v jejímž ‘předhůří’ se nachází ‘les’ v podobě prolézačky z akátových kulatin, lan a relaxačních sítí. Malou ‘Kulivou horu’ (téměř doslova) najdete i na hřišti pro nejmenší. Kopec se skluzavkou a kuličkovou dráhou odkazuje na lokálně se vyskytující největší lasicovitou šelmu u nás  – jezevce lesního. 

Areál Pod Kulivou horou nabízí různorodé aktivity také teenagerům a dospělým. V jižní části se nachází okruh nízkých lanových a balančních překážek, v severní pak fitness zóna se třemi cvičebními sestavami. Součástí parku jsou dále relaxační zóna s altánem, lavičkami, relaxačními lehátky, houpací sítí, piknikovými stoly a grilovištěm. Aktivnější návštěvníci mohou využít asfaltový okruh pro jízdu na kolech, koloběžkách i odrážedlech, lanovku či pingpongové stoly. Areál doplňuje vhodný mobiliář (stojany na kola, koše, pítko a další). 
 

Park Pod Kulivou horou

Zadavatelobec Třebotov
Zhotovitel návrhuAteliér Unipark s.r.o.
Studie2021
Realizace2022-2023
Tagyrodinný park, dětské hřiště, dětský areál, zábavní park, návrh dětského hřiště, interaktivní herní prvky

Vašim snům dáme konkrétní tvar, nasadíme křídla a postavíme je pevně nohama na zem. Vzlétnou samy.


Ateliér Unipark s.r.o.
Životského 4453/15, 61800 Brno


T. +420 722 943 213E. info@atelierunipark.cz