Park Pod Kulivou horou

Lokalita
Třebotov
Zadavatel
obec Třebotov
Zhotovitel návrhu
Studie
2021
Realizace
2022-2023, Unipark s.r.o.
Sdílet

Navržený herní areál lákající k aktivnímu trávení volného času pod širým nebem je určený všem věkovým kategoriím návštěvníků. Je koncepčně rozdělen do několika zón, jejichž skladba a zpracování částečně reflektuje blízkou chráněnou lokalitu Kulivá hora.

Dominantu parku tvoří lezecká atrakce se třemi ocelovými oblouky a prostorovou sítí sahající až do výšky 4 m nad terénem. Ta představuje Kulivou horu, v jejímž ‘předhůří’ se nachází ‘les’ v podobě prolézačky z akátových kulatin, lan a relaxačních sítí. Malou ‘Kulivou horu’ (téměř doslova) najdete i na hřišti pro nejmenší. Kopec se skluzavkou a kuličkovou dráhou odkazuje na lokálně se vyskytující největší lasicovitou šelmu u nás – jezevce lesního.

Herní areál Pod Kulivou horou nabízí různorodé aktivity také teenagerům a dospělým. V jižní části se nachází okruh nízkých lanových a balančních překážek, v severní pak fitness zóna se třemi cvičebními sestavami. Součástí parku jsou dále relaxační zóna s altánem, lavičkami, relaxačními lehátky, houpací sítí, piknikovými stoly a grilovištěm. Aktivnější návštěvníci mohou využít asfaltový okruh pro jízdu na kolech, koloběžkách i odrážedlech, lanovku či pingpongové stoly. Areál doplňuje vhodný mobiliář (stojany na kola, koše, pítko a další).

Vašim snům dáme konkrétní tvar, nasadíme křídla a postavíme je pevně nohama na zem. Vzlétnou samy.
Copyright ©2023 Ateliér Unipark s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Sídlo firmy

Životského 4453/15, 618 00 Brno
T. +420 722 943 213
E. info@atelierunipark.cz

Chcete se potkat?